Reçel ve Marmelat

Meyve, sebze, aromatik bitki ve çiçeklerle kurulan mevsimlik ilişki sonucunda, bu lezzetleri mevsimi dışında da tüketebilmeyi hayal edip, saklamak isteyen insanoğlunun en lezzetli buluşlarından biridir reçel ve marmelatlar. Bu konuda zengin bir reçete mirasına sahip bu coğrafyanın çocukları olarak, birbirinden lezzetli yerel meyvelerden yaptığımız doğal ve katkısız “Şekerli Geleneksel” ve “Rafine Şeker İlavesiz %100 Meyve” alternatiflerimizle keyifli kahvaltı sofralarınıza konuk olmayı amaçlıyoruz. Reçel bizim gibi kahvaltı sofrasının ve kültürünün ön planda olduğu mutfakların vazgeçilmez lezzetidir. Osmanlı döneminde saray mutfağından beri reçele düşkünlüğümüz hiç azalmamış, aksine artmıştır. Eskiden kahvenin yanında ikram edilen hali biraz değişime uğramış. Şu an çoğunlukla kahvaltı sofralarının aranan ve vazgeçilmez lezzeti olmuştur.

Günümüzde en büyük problem gerçek ve doğal meyve, sebze, bitki ve çiçeğe ulaşmaktır. Biz sizler için yerel tatları buluyoruz. Bunları çiftliğimize getirip doğal ve katkısız lezzetler yaratıyoruz. Bu ağız sulandıran lezzetleri hazırlarken özel beslenme ihtiyacı olan insanları da düşünüyoruz. Rafine şeker ilavesiz ürünlerimiz ile herkesin sofrasında yer almayı hedefliyoruz. Aldıklarımızı birbiriyle karıştırıp değişik karışımlar yaratmaya da bayılıyoruz. Örneğin, ayva ile zencefili buluşturduk; elma ile bergamotu harmanladık; gerçek Belçika çikolatası ile karadutlarımızı bir araya getirdik. Binlerce farklı damak tadına sahip sizlerin kendinize yakın hissedebileceğiniz bir lezzeti muhakkak ürettik. Hepsi şimdi sofralarınızda yer almaya hazırlar.

Reçel ve marmelat arasındaki fark nedir ?

Reçel, meyvenin bütün ya da parça parça olarak ayırabileceğiniz şeklidir. Marmelat ise meyvenin daha çok püre kıvamında tatlandırılmış halidir. İki ürünümüz de doğal ve katkısız ürünlerdir. Hangisini denemek istediğiniz ise tamamen damak tadınıza bağlıdır ve sizin tercihinizdir. Sürülebilir ve daha katı kıvamda yemek isteyenler marmelat halini seçerken, meyveyi tane tane görmek ve daha akışkan kıvamda olmasını isteyenler reçel tercih ederler.

Göz alıcı reçeller

Kocamaar Çiftliği’nin geleneksel (şekerli) ve rafine şeker ilavesiz ürünlerimiz ışıltılı renkleriyle önce gözlerinize hitap edecek. Kapağını açtığınızda ise damağınızda bir şölen yaşatacağına eminiz. Yerel taptaze meyvelerin alışılmadık aromatik kombinasyonlarla birleşerek oluşturduğu bu renkli, ışıltılı, enfes tatları seveceğinize inancımız tam. Alışkanlıklarınızı da güzel yönde değiştirmeye niyetliyiz. Sağlıklı ve rafine şeker ilavesiz olanlar geleneksel reçel tüketerek rafine şeker almak istemeyenlere alternatif oluyor. Bizden duymuş olmayın ama bu reçeller dondurma sosu olarak da muazzam bir alternatif.