UZUN BİR ARADAN SONRA YENİDEN SİZLERLEYİZ...

1989'da kurduğumuz, Türkiye'nin ilk sağlıklı gıda markası olan, Doğa Bitkisel Ürünler'de şeker ilavesiz reçeller, müsli bar ve esmer şeker gibi birçok "ilk"e imza atmıştık. Bir girişimci olarak, çetin ve bir o kadar keyifli geçen iş yaşantım boyunca çoğu kimse gibi, benim de Ege’de bir çiftlik hayalim vardı. Toprakla iç içe bir yaşantının özlemi ve içimdeki dinmeyen üretme isteği beni rahat bırakmadı. Birçok insanın “emeklilik günleri” olarak nitelendirdiği bir dönemde, çoktandır tutkuyla bağlı olduğum Datça’da, bu hayalimin peşine düştüm.

Projemiz bir emeklilik tasarısı gibi başlasa da; kısa zamanda tüm ailemizin paylaştığı ortak bir hayale dönüştü.

Datça'da bir çiftlik...

• İlk torunum Lal’in 2013’te hayatımıza katılmasını takiben; 2014 yılının Ocak ayında Datça’nın Hızırşah köyünde zeytin ve badem ağaçlarının arasında, 30 dönümlük bir arazi almamızla başladı her şey...

Önceleri sadece Lal’in özgürce dolaşabileceği, mutlu tavukların arasında gezinip folluktan kendi yumurtasını alacağı, kendi zeytin ve bademlerini elleriyle toplayacağı bir kişisel çiftlik projesiyken; tüm ailemizin bu oluşuma kattığı heyecan ve pozitif enerjiyle tasarılarımız bambaşka bir maceraya dönüştü.

Başlarken...

• Böylece 2014 yılı hayalimizdeki çiftliğin bir projeye dönüştürülerek, izinlerinin alınması ve ürün denemeleriyle;

Yetiştirdiklerimiz...

• 2015 ise kurumsal kimlik, etiket tasarımları ve web sitemizin hazırlıklarıyla geçti...

• 2016 yılının sonbaharında da hayal çiftliğimizi, tüm ailemizin katılımıyla gerçeğe dönüştürerek, siz değerli dostlarımızla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.

Dr. Feryal Menemenli

Kocamaar Çiftliği, 1989 yılında Türkiye’nin ilk sağlıklı gıda markası “Doğa Bitkisel Ürünler”i kuran, Dr. Feryal Menemenli’nin yeni girişimidir.